Buurten in Amsterdam · Prinses Irenebuurt e.o.

Prinses Irenebuurt

Een buurt in Prinses Irenebuurt e.o., Amsterdam. In 2024 registreerde Prinses Irenebuurt 109 misdrijven per 1.000 inwoners, 24% boven het Amsterdamse gemiddelde (88 per 1.000). Het mediaan huishoudinkomen is €69.869 (2024), 66% boven het Amsterdamse gemiddelde. De gemiddelde WOZ-woningwaarde is €1.158.596 (2025), tegenover €524.416 voor heel Amsterdam.

Buurt & veiligheid

Officiële cijfers van 2025
Mediaan huishoudinkomen (2024)€69.869

Hoge-inkomensbuurt

Inkomensgelijkheid (2024)43%

Grote ongelijkheid

Hoger % = een kleiner verschil tussen hoge en lage inkomens.

Koopwoningen72.7%

Vooral koopwoningen

Sociale huurwoningen0%

Geen sociale huur

Housing upkeep (1–10) (2021)7.9/10
Misdrijven per 1.000 inwoners (2024)109 / 1k

Bovengemiddelde criminaliteit

In de buurt

Binnen 500 m van het midden van Prinses Irenebuurt
2
Supermarkten
6
OV-haltes
20
Bars & restaurants
3
Scholen
2
Huisartsenpraktijken
0
Apotheken
Dichtstbij: ≈ 600 m

Woningwaarde door de jaren

€1.158.596

Buurtgemiddelde

Gemiddeld in 2025 · 110% sinds 2012

€500k€750k€1000k€1250k201220152018202120242025

Gemiddelde WOZ-waarde voor de hele buurt, niet dit specifieke adres. Zoek de exacte woning op wozwaardeloket.nl.

Geregistreerde misdrijven

2025
Fietsendiefstal23
Overige diefstal20
Vernieling12
Mishandeling6
Woninginbraak4
Bedreiging2
Drugsdelicten2
Voertuigdiefstal1
Totaal165

Veelgestelde vragen

Is Prinses Irenebuurt een veilige buurt?

In 2024 registreerde de politie 109 misdrijven per 1.000 inwoners in Prinses Irenebuurt, tegenover 88 per 1.000 voor heel Amsterdam. Cijfers per 1.000 inwoners zeggen meer dan totalen; fietsendiefstal weegt anders dan inbraak, dus bekijk ook de uitsplitsing per type.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Prinses Irenebuurt?

De gemiddelde WOZ-waarde in Prinses Irenebuurt is €1.158.596 (2025), volgens de taxaties van de gemeente. Sinds 2012 is dat een stijging van 110%.

Wat is het mediaan huishoudinkomen in Prinses Irenebuurt?

Het mediaan huishoudinkomen in Prinses Irenebuurt is €69.869 per jaar (2024), 66% boven het Amsterdamse gemiddelde.

Waar ligt Prinses Irenebuurt?

Prinses Irenebuurt is een buurt in Amsterdam, onderdeel van de wijk Prinses Irenebuurt e.o..

Meer buurten in Prinses Irenebuurt e.o.

Zie ook

Bekijk alle buurten in Amsterdam →