Gebied · Amsterdam
Slotervaart
Slotervaart is een gebied in stadsdeel Nieuw-West van Amsterdam met 48.770 inwoners (2026), verdeeld over 4 wijken en 19 buurten.
Is Slotervaart veilig?
In 2025 registreerde de politie 66 misdrijven per 1.000 inwoners in Slotervaart, 23% onder het Amsterdamse gemiddelde (86 per 1.000). Bewoners geven hun veiligheidsgevoel 's avonds een 6,2 (2025; Amsterdam 7,1). Cijfers per inwoner zeggen meer dan totalen, en fietsendiefstal weegt anders dan inbraak: open een buurt voor de uitsplitsing per type.
Slotervaart vergeleken met Amsterdam
- In 2025 registreerde Slotervaart 66 misdrijven per 1.000 inwoners, 23% onder het Amsterdamse gemiddelde (86 per 1.000).
- Het mediaan huishoudinkomen is €39.778 (2024), 5% onder het Amsterdamse gemiddelde (€42.013).
- De gemiddelde WOZ-waarde is €479.994 (2026), 18% onder het Amsterdamse gemiddelde (€584.491).
- De gemiddelde huur in de vrije sector is €1.345 per maand (2025), 14% onder het Amsterdamse gemiddelde (€1.566).
- Luchtkwaliteit wordt per stadsdeel gepubliceerd: fijnstof (PM2,5) in Nieuw-West was in 2023 gemiddeld 4,4 µg/m³, tegenover 4,47 µg/m³ voor heel Amsterdam.
Wat bewoners zeggen
- Bewoners geven hun eigen buurt een 6,6 (2025), tegenover 7,4 gemiddeld in Amsterdam.
- Hoe veilig ze zich 's avonds in hun buurt voelen, krijgt een 6,2 (2025), tegenover 7,1 gemiddeld in Amsterdam.
Bron: de enquête Wonen in Amsterdam van de gemeente (O&S), eens per twee jaar en alleen gerapporteerd waar minstens 20 bewoners antwoordden.
Wijken in Slotervaart
| Wijk | Misdrijven / 1.000 (2025) | Gem. WOZ (2026) |
|---|---|---|
| Overtoomse Veld | 59 | €501.508 |
| Slotervaart-Noord | 54 | €519.383 |
| Slotervaart-Zuid | 63 | €474.018 |
| Westlandgracht | 81 | €452.401 |
Buurten in Slotervaart
| Buurt | Misdrijven / 1.000 (2025) | Gem. WOZ (2026) |
|---|---|---|
| Andreasterrein | 63 | €923.207 |
| Delflandpleinbuurt-Oost | 80 | €353.624 |
| Delflandpleinbuurt-West | 83 | €385.880 |
| Emanuel van Meterenbuurt | 41 | €537.886 |
| Jacob Geelbuurt | 88 | €420.762 |
| Jacques Veltmanbuurt | 70 | €442.505 |
| Johan Jongkindbuurt | 36 † | €308.950 |
| Koningin Wilhelminaplein | 76 | €537.886 |
| Louis Crispijnbuurt | 54 | €480.748 |
| Lucas/Andreasziekenhuis e.o. | 79 | €452.411 |
| Medisch Centrum Slotervaart | 76 † | €391.210 |
| Oostoever Sloterplas | 21 | €632.020 |
| Overtoomse Veld-Noord | 48 | €552.963 |
| Overtoomse Veld-Zuid | 53 | €464.495 |
| Rembrandtpark-Noord | 147 | €581.058 |
| Rembrandtpark-Zuid | 70 † | €589.918 |
| Riekerhaven | 327 † | €127.309 |
| Schipluidenbuurt | 42 | €423.818 |
| Staalmanbuurt | 60 | €520.729 |
† Minder dan 1.000 inwoners: een cijfer per inwoner is hier onbetrouwbaar.
Veelgestelde vragen
Wat is de veiligste buurt van Slotervaart?
Van de buurten met minstens 1.000 inwoners had Oostoever Sloterplas (Slotervaart-Noord) in 2025 het laagste cijfer: 21 misdrijven per 1.000 inwoners. Kleinere buurten tellen niet mee, omdat een cijfer per inwoner daar vooral ruis is.
Welke buurt in Slotervaart heeft de meeste criminaliteit?
Van de buurten met minstens 1.000 inwoners registreerde Rembrandtpark-Noord (Overtoomse Veld) in 2025 het hoogste cijfer: 147 misdrijven per 1.000 inwoners. Hoge cijfers liggen vaak waar veel bezoekers komen; bekijk de soorten misdrijven op de buurtpagina.
Wat kost een woning in Slotervaart?
De gemiddelde WOZ-waarde in Slotervaart was €479.994 in 2026, tegenover €584.491 voor heel Amsterdam. Vrije-sectorhuur kostte gemiddeld €1.345 per maand (2025). De duurste buurt is Andreasterrein (€923.207), de goedkoopste Riekerhaven (€127.309). De WOZ is de taxatie van de gemeente en ligt meestal onder de verkoopprijs.
Hoe beoordelen bewoners Slotervaart?
Bewoners geven hun eigen buurt een 6,6 (2025), tegenover 7,4 gemiddeld in Amsterdam. Hoe veilig ze zich 's avonds in hun buurt voelen, krijgt een 6,2 (2025), tegenover 7,1 gemiddeld in Amsterdam.
Welke wijken horen bij Slotervaart?
Slotervaart bestaat uit 4 wijken: Overtoomse Veld, Slotervaart-Noord, Slotervaart-Zuid en Westlandgracht.