Gebied · Amsterdam
Noord-West
Noord-West is een gebied in stadsdeel Noord van Amsterdam met 40.204 inwoners (2026), verdeeld over 4 wijken en 19 buurten.
Is Noord-West veilig?
In 2025 registreerde de politie 42 misdrijven per 1.000 inwoners in Noord-West, 51% onder het Amsterdamse gemiddelde (86 per 1.000). Bewoners geven hun veiligheidsgevoel 's avonds een 6,9 (2025; Amsterdam 7,1). Cijfers per inwoner zeggen meer dan totalen, en fietsendiefstal weegt anders dan inbraak: open een buurt voor de uitsplitsing per type.
Noord-West vergeleken met Amsterdam
- In 2025 registreerde Noord-West 42 misdrijven per 1.000 inwoners, 51% onder het Amsterdamse gemiddelde (86 per 1.000).
- Het mediaan huishoudinkomen is €42.598 (2024), rond het Amsterdamse gemiddelde (€42.013).
- De gemiddelde WOZ-waarde is €506.733 (2026), 13% onder het Amsterdamse gemiddelde (€584.491).
- De gemiddelde huur in de vrije sector is €1.274 per maand (2025), 19% onder het Amsterdamse gemiddelde (€1.566).
- Luchtkwaliteit wordt per stadsdeel gepubliceerd: fijnstof (PM2,5) in Noord was in 2023 gemiddeld 4,26 µg/m³, tegenover 4,47 µg/m³ voor heel Amsterdam.
Wat bewoners zeggen
- Bewoners geven hun eigen buurt een 7,2 (2025), tegenover 7,4 gemiddeld in Amsterdam.
- Hoe veilig ze zich 's avonds in hun buurt voelen, krijgt een 6,9 (2025), tegenover 7,1 gemiddeld in Amsterdam.
Bron: de enquête Wonen in Amsterdam van de gemeente (O&S), eens per twee jaar en alleen gerapporteerd waar minstens 20 bewoners antwoordden.
Wijken in Noord-West
| Wijk | Misdrijven / 1.000 (2025) | Gem. WOZ (2026) |
|---|---|---|
| Banne Buiksloot | 51 | €460.015 |
| Kadoelen | 37 | €710.940 |
| Oostzanerwerf | 44 | €470.043 |
| Tuindorp Oostzaan | 32 | €534.235 |
Buurten in Noord-West
| Buurt | Misdrijven / 1.000 (2025) | Gem. WOZ (2026) |
|---|---|---|
| Banne-Noordoost | 47 | €431.177 |
| Banne-Noordwest | 44 | €380.440 |
| Banne-Zuidoost | 68 | €493.754 |
| Banne-Zuidwest | 44 | €454.649 |
| Buiksloterbreek | 26 † | €872.009 |
| Circus/Kermisbuurt | 31 | €441.991 |
| De Bongerd | 37 | €750.626 |
| Kadoelen | 42 | €803.813 |
| Marjoleinterrein | 38 † | €625.439 |
| Melkweg/Oostzanerwerf | 122 † | €207.635 |
| Molenwijk | 61 | €325.504 |
| Noorder IJplas | 71 † | – |
| Oostzanerdijk | 51 † | €700.230 |
| Terrasdorp | 35 | €448.851 |
| Tuindorp Oostzaan-Oost | 32 | €527.295 |
| Tuindorp Oostzaan-West | 11 | €465.203 |
| Twiske-Oost | 26 | €523.099 |
| Twiske-West | 27 | €627.040 |
| Walvisbuurt | 29 | €569.576 |
† Minder dan 1.000 inwoners: een cijfer per inwoner is hier onbetrouwbaar.
Veelgestelde vragen
Wat is de veiligste buurt van Noord-West?
Van de buurten met minstens 1.000 inwoners had Tuindorp Oostzaan-West (Tuindorp Oostzaan) in 2025 het laagste cijfer: 11 misdrijven per 1.000 inwoners. Kleinere buurten tellen niet mee, omdat een cijfer per inwoner daar vooral ruis is.
Welke buurt in Noord-West heeft de meeste criminaliteit?
Van de buurten met minstens 1.000 inwoners registreerde Banne-Zuidoost (Banne Buiksloot) in 2025 het hoogste cijfer: 68 misdrijven per 1.000 inwoners. Hoge cijfers liggen vaak waar veel bezoekers komen; bekijk de soorten misdrijven op de buurtpagina.
Wat kost een woning in Noord-West?
De gemiddelde WOZ-waarde in Noord-West was €506.733 in 2026, tegenover €584.491 voor heel Amsterdam. Vrije-sectorhuur kostte gemiddeld €1.274 per maand (2025). De duurste buurt is Kadoelen (€803.813), de goedkoopste Molenwijk (€325.504). De WOZ is de taxatie van de gemeente en ligt meestal onder de verkoopprijs.
Hoe beoordelen bewoners Noord-West?
Bewoners geven hun eigen buurt een 7,2 (2025), tegenover 7,4 gemiddeld in Amsterdam. Hoe veilig ze zich 's avonds in hun buurt voelen, krijgt een 6,9 (2025), tegenover 7,1 gemiddeld in Amsterdam.
Welke wijken horen bij Noord-West?
Noord-West bestaat uit 4 wijken: Banne Buiksloot, Kadoelen, Oostzanerwerf en Tuindorp Oostzaan.