Buurten in Amsterdam · Willemspark

Valeriusbuurt-West

Een buurt in Willemspark, Amsterdam. In 2024 registreerde Valeriusbuurt-West 63 misdrijven per 1.000 inwoners, 28% onder het Amsterdamse gemiddelde (88 per 1.000). Het mediaan huishoudinkomen is €66.844 (2024), 59% boven het Amsterdamse gemiddelde. De gemiddelde WOZ-woningwaarde is €978.343 (2025), tegenover €524.416 voor heel Amsterdam.

Buurt & veiligheid

Officiële cijfers van 2025
Mediaan huishoudinkomen (2024)€66.844

Hoge-inkomensbuurt

Inkomensgelijkheid (2024)49%

Grote ongelijkheid

Hoger % = een kleiner verschil tussen hoge en lage inkomens.

Koopwoningen44.3%

Vooral huur, deels koop

Sociale huurwoningen16.6%

Weinig sociale huur

Housing upkeep (1–10) (2021)7.8/10
Misdrijven per 1.000 inwoners (2024)63 / 1k

Gemiddelde criminaliteit

In de buurt

Binnen 500 m van het midden van Valeriusbuurt-West
3
Supermarkten
4
OV-haltes
49
Bars & restaurants
4
Scholen
2
Huisartsenpraktijken
1
Apotheken

Woningwaarde door de jaren

€978.343

Buurtgemiddelde

Gemiddeld in 2025 · 89% sinds 2012

€250k€500k€750k€1000k€1250k201220152018202120242025

Gemiddelde WOZ-waarde voor de hele buurt, niet dit specifieke adres. Zoek de exacte woning op wozwaardeloket.nl.

Geregistreerde misdrijven

2025
Fietsendiefstal87
Overige diefstal14
Vernieling9
Mishandeling6
Bedreiging4
Woninginbraak3
Drugsdelicten3
Voertuigdiefstal1
Totaal209

Veelgestelde vragen

Is Valeriusbuurt-West een veilige buurt?

In 2024 registreerde de politie 63 misdrijven per 1.000 inwoners in Valeriusbuurt-West, tegenover 88 per 1.000 voor heel Amsterdam. Cijfers per 1.000 inwoners zeggen meer dan totalen; fietsendiefstal weegt anders dan inbraak, dus bekijk ook de uitsplitsing per type.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Valeriusbuurt-West?

De gemiddelde WOZ-waarde in Valeriusbuurt-West is €978.343 (2025), volgens de taxaties van de gemeente. Sinds 2012 is dat een stijging van 89%.

Wat is het mediaan huishoudinkomen in Valeriusbuurt-West?

Het mediaan huishoudinkomen in Valeriusbuurt-West is €66.844 per jaar (2024), 59% boven het Amsterdamse gemiddelde.

Waar ligt Valeriusbuurt-West?

Valeriusbuurt-West is een buurt in Amsterdam, onderdeel van de wijk Willemspark.

Meer buurten in Willemspark

Zie ook

Bekijk alle buurten in Amsterdam →