Buurten in Amsterdam · Indische Buurt-West
Timorpleinbuurt-Zuid
Een buurt in Indische Buurt-West, Amsterdam. In 2024 registreerde Timorpleinbuurt-Zuid 44 misdrijven per 1.000 inwoners, 50% onder het Amsterdamse gemiddelde (88 per 1.000). Het mediaan huishoudinkomen is €40.480 (2024), rond het Amsterdamse gemiddelde. De gemiddelde WOZ-woningwaarde is €479.389 (2025), tegenover €524.416 voor heel Amsterdam.
Buurt & veiligheid
Officiële cijfers van 2025Onder Amsterdams gemiddelde
Matige ongelijkheid
Hoger % = een kleiner verschil tussen hoge en lage inkomens.
Vooral huur, deels koop
Veel sociale huur
Gemiddelde criminaliteit
In de buurt
Binnen 500 m van het midden van Timorpleinbuurt-ZuidWoningwaarde door de jaren
€479.389
BuurtgemiddeldeGemiddeld in 2025 · ▲ 148% sinds 2012
Gemiddelde WOZ-waarde voor de hele buurt, niet dit specifieke adres. Zoek de exacte woning op wozwaardeloket.nl.
Geregistreerde misdrijven
2025Veelgestelde vragen
Is Timorpleinbuurt-Zuid een veilige buurt?
In 2024 registreerde de politie 44 misdrijven per 1.000 inwoners in Timorpleinbuurt-Zuid, tegenover 88 per 1.000 voor heel Amsterdam. Cijfers per 1.000 inwoners zeggen meer dan totalen; fietsendiefstal weegt anders dan inbraak, dus bekijk ook de uitsplitsing per type.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Timorpleinbuurt-Zuid?
De gemiddelde WOZ-waarde in Timorpleinbuurt-Zuid is €479.389 (2025), volgens de taxaties van de gemeente. Sinds 2012 is dat een stijging van 148%.
Wat is het mediaan huishoudinkomen in Timorpleinbuurt-Zuid?
Het mediaan huishoudinkomen in Timorpleinbuurt-Zuid is €40.480 per jaar (2024), rond het Amsterdamse gemiddelde.
Waar ligt Timorpleinbuurt-Zuid?
Timorpleinbuurt-Zuid is een buurt in Amsterdam, onderdeel van de wijk Indische Buurt-West.